D. Walker distillery je malá rodinná destilérka, kterou s pomocí přátel založil v roce 2019 můj kamarád z mládí, David Procházka. Bylo to v době, kdy po mnoha letech působení v korporátním prostředí zatoužil po změně - dělat věci po svém a tak, aby to, co dělá, ho naplňovalo a měl z toho radost.

Jakožto milovník dobrého jídla a pití (ginu obzvlášť) měl základní znalosti i zkušenosti s pálením ovocných destilátů, které si průběžně rozšiřoval pomocí mnoha workshopů v destilérkách v Anglii a Německu. A tak přišel nápad, který následně logicky vyústil v pevné rozhodnutí -začít vyrábět destiláty. A to tak, jak by se měly vyrábět a jak by měly chutnat - s důrazem na tradiční postupy, z těch nejkvalitnějších surovin, poctivě, s láskou a respektem k nim samotným a pro radost lidem, kteří je budou pít.

Díky svému umístění uprostřed malebné kopcovité krajiny plné překrásných luk a hájů, rámované smíšenými lesy, používají byliny získané samosběrem v okolní přírodě, ať už jde o třezalku obecnou, černý bez, meduňku, šalvěj, mateřídoušku či lipový květ. Okolní příroda a vlastní pozemky jich nabízí nepřeberné množství. 

Produkce se zaměřuje na výrobu průtahových destilátů, především prémiového ginu - klasickým rukodělným způsobem s důrazem na tradiční postupy a maximální kvalitu vstupních surovin - použití lokálních i exotických bylin a koření, a toho nejkvalitnějšího lihu. Cílem není kopírovat velké producenty a zavedené značky. Díky menším výrobním šaržím chce David na trh přinášet hravost, různorodost a variabilitu v sortimentu. Chce prostě dělat vynikající lihoviny pro všechny, kdo mají rádi kvalitní pití, dokážou ocenit jedinečnou chuť a aroma a zakládají si na přírodním původu toho, co konzumují. 

Proč Endorphin? Jak je známo endorfin je jeden ze 4 hlavních hormonů štěstí, které produkuje naše tělo. Tyto hormony v našem těle působí jako přírodní stimulanty, vzbuzující pocity štěstí, radosti, spokojenosti, potěšení, dobré nálady až euforie. Právě ve spojení s endorfiny se výraz "hormony štěstí" používá nejčastěji. Někdy se označují za nejsilnější legální drogu - je to vlastně tělu přirozená obdoba morfinu. Pro tělo i pro psychiku jsou velmi důležité: 

  • jsou zdrojem dobré nálady
  • ulevují nám od bolesti
  • vyvolávají pocity pohody
  • navýšené životní energie až euforie

To je i důvodem, proč si ENDORPHIN vybrali pro název ginů - aby byl synonymem pro okamžiky pohody, příjemných pocitů a spokojenosti. Ať už při společných chvílích s vašimi přáteli a blízkými, nebo až si budete užívat klidnou chvilku o samotě. David pevně věří, že i jeho ENDORPHIN, při konzumaci v rozumné míře, ve vás bude probouzet dobrou náladu a radost ze života.