Martin Vajčner - DJ EGG Šedý Pinot 2019

na dotaz

Zábavné a nenáročné naturální párty bubliny, které vybízí každým douškem k dalšímu ochutnání. Víno bylo 9 měsíců živé a zrálo si po svém v maďarském dubovém sudu. Při 7-8 g/l zbytkového cukru dokvášelo v láhvích. Netradiční způsob výroby tohoto petnatu se projevil ve velmi zábavném, líbivém a pitelném projevu. Aroma je výrazné, čisté, s ovocnou vůní po broskvích. Víno se ve sklenici při kontaktu se vzduchem ještě více rozvoní, ke slovu se hlásí zejména sladká vanilka a jemná cejlonská skořice. Chuťový zážitek se harmonicky doplňuje s vůní, je intenzivní, dlouhý a čistý. Tóny po broskvích přecházejí do nasládlého jablečného kompotu. Stopy po ležení na hrubých kvasnicích v sudu se tentokráte projevují zejména medovo-rozinkovými tóny. Velmi jemně perlí a projev je zakončen křupavou kyselinkou. Šedý Pinot zrál po svém nejen v sudu, ale i v láhvích. Některé láhve prokvasily do sucha a některé zůstaly s trochou zbytkového cukru, všechny ovšem v projevu čisté, seriózní a výrazně pitelné.

Vyrobeno z hroznů z viniční tratě Načeratický kopec v Oblekovicích - podoblast Znojemská. Hrozny byly šlapány nohama a ležely 6 hodin na slupkách a třapinách. Víno 9 měsíců velmi pomalu spontánně kvasilo a zrálo na hrubých kvasnicích ve slavonském dubovém sudu z Maďarska. Víno zraje samostatně v láhvích na jemných kvasnicích a lehce perlí. Obsahuje velmi malé množství síry (do 40 mg/l celkové síry). Ležením na láhvi bude získávat jemnější a krémovější charakter.

TAHLE LÁHEV UŽ JE NEJSPÍŠ VYPITÁ. Ale nezoufejte, napište mi o jaké víno, či vinařství máte zájem a pošlu vám lahve, které mám aktuálně ve sklepě. 

299,00 Kč