Martin Vajčner - Malérečka Modrý Pinot | Müller Thurgau 2020 ryšák

Vyrobeno se vzpomínkou na prababičku Alžbětu Gajdovou (1906 - 1993), jednu z posledních maléreček folklorních ornamentů na Slovácku.

Staré hlavy Modrého Pinotu (50%) z havranických všesovišť dávají každý rok ušlechtilá, elegantní a ovocně aromatická vína. Müller Thurgau (50%) z viniční tratě Pod lesem bývá naopak divoký, nespoutaný a plný energie. Silná mineralita je pro obě viniční tratě, které spolu sousedí a geologicky se prolínají, lehce rozpoznatelná i pro nezkušeného degustátora. Vzniklo tak víno, které svým projevem dokáže uchvátit silnými kontrasty, hravostí a výbornou pitelností. Hrubé kvasnice při zrání v sudech nebyly míchány a víno i přes svůj nízký alkohol oplývá příjemnou strukturou a silnou aromatikou. Po nalití do sklenice při kontaktu se vzduchem rozkvétá a otevírá se do tónů sušených jahod a malin. Energický Müller nehraje v žádném případě druhé housle. Popické terroir a jeho křemenné podloží ukazuje znovu svou genialitu tím, že při kombinaci s jinými geologicky podobnými viničními tratěmi dokáže držet zábavnou, lehce živočišnou linku. Chuťový zážitek v ústech pomalu odeznívá silnou mineralitou, která je pro obě viniční tratě charakteristická.

Vyrobeno z hroznů z viničních tratí Staré vinice v Havraníkách a Pod lesem v Popicích - podoblast Znojemská. Hrozny byly šlapány nohama a ležely 3 hodiny na slupkách a třapinách. Víno následně spontánně kvasilo a zrálo na hrubých kvasnicích v sudech z francouzského dubu a moravského akátu. Není čiřeno ani filtrováno. Obsahuje velmi malé množství síry (20 mg/l celkové síry).

Vinice: písčitohlinité zvětraliny na žulách Dyjského masivu v okolí Národního parku Podyjí, tvořené zejména žulou, křemennými písky a vápenatými jíly

Alkohol: 11,5 % obj.

Zbytkový cukr: 1,0 g/l

369,00 Kč