Martin Vajčner - Martin Wajčner 1910 Müller Thurgau 2019

Šumivé

Vyrobeno se vzpomínkou na Martina Wajčnera (1889-1963), vinaře ze známého vinařského rodu, který měl své vinohrady v okolí Strážnice na Slovácku. V roce 1910 nastoupil na povinnou vojenskou službu, kterou musel protáhnout až do konce 1. světové války do roku 1918. Po návratu do Strážnice znovu začal pečovat o své vinohrady a vyrábět víno. Část své vojenské služby strávil také ve Znojmě, kde jako dragoun rakousko-uherské armády sloužil v Louckém klášteře. Etiketa je inspirována originálem obrazu, který zobrazuje Martinův nástup do rakousko-uherské armády.

Vyrobeno z hroznů z viniční tratě Pod lesem v Popicích - podoblast Znojemská. Víno spontánně kvasilo ve skleněných nádobách. Při 4-5 g/l zbytkového cukru dokvášelo v láhvích do sucha. Zraje samostatně v láhvích na jemných kvasnicích. Víno jemně perlí a díky vyšší kyselině působí velmi svěžím dojmem. Ve vůni i v chuti se projevují nejen líbivé primární hroznové tóny, ale zejména velmi energický a čistý projev popického terroir. Víno si žije svým životem a mineralita až slanost, pramenící z křemenných písků v podloží, je výborně čitelná. Chuťový projev je na jazyku dlouhý, s lehce živočišným zakončením. Vše v kontrastu s elegantním odrůdovým projevem Mülleru s tóny po lučním kvítí. Víno není čiřeno ani filtrováno. Bez přídavku síry. Ležením na láhvi bude získávat jemnější a krémovější charakter.

TAHLE LÁHEV UŽ JE NEJSPÍŠ VYPITÁ. Ale nezoufejte, napište mi o jaké víno, či vinařství máte zájem a pošlu vám lahve, které mám aktuálně ve sklepě. 

239,00 Kč