Martin Vajčner - Müller Thurgau | Weinschnitt 2019

na dotaz

Jemná vůně bujné a živé přírody Vás okamžitě přenese do srdce popických vinohradů. Laskavé sluneční paprsky zanechaly v charakteru vína vzpomínku na léto v podobě intenzivních tónů lučního kvítí a šťavnaté broskve. Ve své syrové kráse se po prvním seznámení s vínem hlásí o slovo nezaměnitelný projev prvohorních křemenných písků v podloží. Víno je výrazné a šťavnaté, ve sklenici nebo karafě nabývá na intenzitě. Energickému projevu dala základ několikahodinová macerace šlapaných hroznů. Akátové a dubové sudy, ve kterých víno zrálo na hrubých kvasnicích, dokreslují formou vanilky a nasládle kouřových tónů voňavou pohlednici, kterou staré vinohrady u Národního parku Podyjí připravily. Obraz na etiketu namalovala Katka Šrámková.

Vyrobeno z hroznů z viniční tratě Pod lesem v Popicích - podoblast Znojemská. Písčité podloží s velkým zastoupením žuly dává vínu unikátní charakter.

Hrozny byly šlapány nohama a potom ležely několik hodin na slupkách a třapinách. Víno následně spontánně kvasilo a zrálo na hrubých kvasnicích v sudech z francouzského dubu a maďarského akátu. Víno není čiřeno ani filtrováno. Obsahuje velmi malé množství síry (do 35 mg/l celkové síry) a má výborné předpoklady k archivaci.

329,00 Kč