Martin Vajčner - Tramín červený | Weinschnitt 2019

na dotaz

Jemná a čistá vůně po citrusech a kompotovaných meruňkách od prvního přivonění nenechávají nikoho pochybovat o tom, o jakou se jedná odrůdu. Zrálo v moravských dubových sudech, ve kterých již čtvrtým rokem po sobě zraje vždy pouze odrůda Tramín. Moravský dub v kombinaci s odrůdovým projevem působí sehraně a harmonicky. Na jazyku očekávejte mohutný svěží zážitek. Každý doušek odkrývá velmi pestrou paletu chutí, které toto víno v žádném případě neskrývá. Šťavnatá nektarinka, červený pomeranč, primární hroznové tóny, a zároveň silná minerální linka, která od začátku do konce hraje v ústech na patře jednu z hlavních rolí. Tu a tam překvapí kořenité řízné tóny po čerstvém zázvoru. Víno je velmi energické a čisté a svým přímočarým projevem vhodné na samostatné celovečerní popíjení i do jednoduché gastronomie. Obraz na etiketu namalovala Katka Šrámková.

Vyrobeno z hroznů z viniční tratě Načeratický kopec v Oblekovicích - podoblast Znojemská. Písčité podloží s velkým zastoupením žuly dává vínu unikátní charakter.

Hrozny byly šlapány nohama a potom ležely několik hodin na slupkách a třapinách. Víno následně spontánně kvasilo a zrálo na hrubých kvasnicích v moravském dubovém sudu. Víno není čiřeno ani filtrováno. Obsahuje do 60 mg/l celkové síry a má výborný potenciál k archivaci.

329,00 Kč