Vína podle Hlouška

Koncept Vína podle Hlouška vznikl jako malý projekt s touhou po butikovém vinařství, který započal koupí prvorepublikové vily s vinným sklepem a spoustou prostor pro vinaření. Vize, představy a plány byly formovány dlouhou dobu a nyní jsou transformovány uvnitř skoro 100 let staré vily.

Petr má za sebou 2 stáže na Novém Zélandu v jejich nejznámnějším regionu Marborough, jednu v ostrovní části Austrálie - Tasmánii a jednu ve vnitrozemí Austrálie, v malém regionu Rutherglen. Mezitím vystudoval vysokou školu oboru vinařství a vinohradnictví. Zvládl 14 kampaní u svého učitele, vinařského guru a kamaráda Honzy Stávka ve VÍNO J.STÁVEK a s jeho velkou pomocí dosáhl titulu Enolog roku v soutěži Vinařství roku. Nyní pracuje, jak říká, "u nejvyššího možného" - Doc. Ing. Miloš Michlovský, DrSc.

Za celou dobu získávání jakýchkoliv zkušeností o víně, ať už samotnou výrobou, či degustováním na tuzemských i mezinárodních soutěžích, se v Petrovi krystalizovala jeho osobní představa o víně, jak by podle něj mělo vypadat, co by mělo obsahovat a charakterizovat. Zásadní věcí je vyzdvižení či nezastínění terroir - původu vína a určitý rukopis vinaře, respektive čitelnost vín - jejich specifičnost narozdíl od jiných.

"Podle mě má víno zrcadlit terroir a odrážet rukopis vinaře." 

Zásadní odrůdou se pro Petra stal Pinot Noir, který v něm vzbudil naprostou vášeň a zapálení.  Tuto odrůdu vyrábí v mnoha variantách a podobách. Od nejtypičtější červené v několika traťových variantách, přes rosé, blanc de noir, pet-nat a do budoucna sekt kvašen v láhvi. Dále pro něj představuje velký smysl Ryzlink vlašský, kterým by se měla ČR profilovat ve světovém kontextu. V neposlední řadě to je Ryzlink rýnský a co jiného, než Sauvignon. 

Vinařská obec Čejč

Obhospodařují 0,1 ha

ročně vyprodukují 2 000 lahví