vinařství Přátelé Pavlova

Pavlov si pan Müller zamiloval natolik, že zde koupil a opravil dům na návsi, kterému se odnepaměti říká Pošta, jelikož v jedné z místností pošta kdysi skutečně byla.  

I když neměl žádné vinařské zkušenosti, ani zázračné patro, které by dovedlo odlišit jemné rozdíly vína, koupil vinohrady blízko Pavlova. 

V roce 2011 vysazuje vinohrad pod hlavním masivem Pálavy - příznačně odrůdou Pálava. V dalších letech vinohradů postupně přibývalo. Výsledkem je 6 hektarů vlastních vinic, na kterých organicky hospodaří. Většina z nich se nachází ve viniční trati U Božích muk. Vína vyrábí z bílých i modrých odrůd vinné révy. Zaměřuje se na Pálavu, Ryzlink vlašský a Rulandské bílé. Pokud jde o červené víno, spojuje cabernety s dalšími odrůdami v chutná cuvée.

V roce 2021 vybudoval moderní, architektonicky velmi povedené vinařství, které zasadil mezi své nové vinice s příznačnou odrůdou Müller Thurgau. 

Na panu Müllerovi je vidět zápal, nadšení a vášeň. Vše do čeho se pustí, jde naplno a musí to mít smysl a řád. 

Pokud budete mít cestu do Pavlova, nebojte se panu Müllerovi ozvat. Pokud bude mít chvíli, věřím, že vás velmi rád svým vinařství provede.

Vinařská obec Pavlov

Obhospodařují 6 ha

ročně vyprodukují 50 000 lahví