vinařství Aurora

Malé vinařství Víťi Nevěděla se nachází v nádherném kraji pod Pálavou. Výroba vína a pěstování révy vinné má v jejich rodině dlouholetou tradici. Víťu k tomuto řemeslu přivedla v podstatě náhoda. Jednou po vinobraní mu onemocněl děda a někdo musel za něho ve sklípku zaskočit. Byl to právě Víťa, i když se mu do toho tmavého a vlhkého sklepa tenkrát vůbec nechtělo. V té době o víně vůbec nic netušil. Věděl však, že to prostě musí udělat a dědovi pomoci. A co se nestalo? 

Ta mokrá a namáhavá práce ve sklípku ho zaujala. Začal chodit do sklepa čím dál častěji a dychtil po nových vědomostech a zkušenostech s vínem a vinařením. Přibližně ve stejné době ho s kamarády velmi mrzelo, že kultura v jejich obci téměř vymizela. Snažili se s tím něco udělat - chodili v kroji a postupně pořádali další akce, které byly většinou spojeny také s vínem. Při organizování těchto akcí si uvědomil, že má radost z toho, když jsou lidé na jejich akcích spokojeni, ochutnávají dobré víno a poznávají místní tradice. 

Dříve vyráběl víno společně s dědou, postupem času ho začal vyrábět sám. Toto víno však dělal v malém množství a ve většině případu rozdal známým popř. ho vypili při různých oslavách. A právě na jedné oslavě jeho víno zachutnalo natolik, že si se strýcem Mirkem Nevědělem začali pohrávat s myšlenkou založení vlastního vinařství. 

Od roku 2013 mají krásný prezentační sklep AURORA v Hustopečích a mají velkou radost, že mohou nabízet vlastní, originální a poctivá vína.

Přímo Víťa má pouze malý vinohrad. Většinu vína zpracovává od svých blízkých a osvědčených vinařských rodin.

Vinařská obec Hustopeče

Obhospodařují 0,1 ha

ročně vyprodukují 20 000 lahví