vinařství Jiří Holešínský

Narodit se do vinařské rodiny a pomáhat odmalička ve vinohradě bylo jasným impulsem k pokračování v této tradici u rodiny Holešínských. Malé rodinné vinařství z Mutěnic obhospodařuje zhruba 16,5 tisíc vinných keřů různých odrůd. Na vinicích pomáhá celá rodina, ale víno samotné má na starosti Jiří, který se o víno stará s maximální péčí. 

Největší školou pro Jiřího byla 5ti letá praxe u docenta Miloše Michlovského, který patří mezi nejlepší uznávané odborníky v oboru vinařství, vinohradnictví a šlechtění révy vinné. 

Nasbírané zkušenosti a vědomosti se rozhodl přenést do svého vinařství, které vzniklo v roce 2014. Při výrobě vína používá moderní technologie, jako je řízené kvašení v nerezových nádobách. Zpracovává pouze hrozny z vlastních vinic. Zaměřuje se především na přívlastková vína. V nabídce vinařství Holešínský naleznete vína suchá, sladší, z barikových sudů, sur-lie, portské, či přírodní sladká vína jako slámová, nebo výběr z cibéb. Vinařství získalo několik ocenění jak v tuzemsku, tak v zahraničí.

Vinařská obec Mutěnice

Obhospodařují 3 ha

ročně vyprodukují 10 000 lahví